Aktualności

/
/
/
Udział w debacie Rzeczpospolitej

Udział w debacie Rzeczpospolitej

Partner PRO AUDIT Mirosław Kośmider wziął udział w debacie „Obowiązkowa rotacja firm audytorskich – sprawdzone rozwiązania poprawiające jakość badania czy eksperyment zwiększający ryzyko niewykrycia nieprawidłowości”, zorganizowanej przez redakcję Rzeczpospolitej. Został on zaproszony do debaty w gronie kilku największych firm audytorskich w Polsce, przedstawicieli KNF, KNA, Ministerstwa Finansów oraz rad nadzorczych i komitetów audytu firm giełdowych. Jest nam niezmiernie miło, że w tak wybitnym gronie ekspertów nasz przedstawiciel mógł podzielić się swoim praktycznym doświadczeniem. Doceniamy również możliwość pokazania tego jak wygląda sytuacja z perspektywy mniejszych firm audytorskich. 

W debacie na temat planowych regulacji, określających maksymalny okres badania sprawozdania finansowego przez jedną firmę audytorską, Mirosław Kośmider zwrócił uwagę między innymi na kwestię minimalnego okresu współpracy, wskazując na korzyści jakie płyną dla obu stron z wyboru firmy audytorskiej na okres dłuższy niż jeden rok (np. na okres 2 – 3 letni), pokazując również przykłady z różnych krajów, gdzie minimalny okres badania wynosi np. 6 lat, jak we Francji. Stwierdzenie to zostało poparte przez innych uczestników dyskusji, reprezentujących zarówno firmy audytorskie, jak również komitety audytu i rady nadzorcze. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się swoimi przemyśleniami z szerszym gronem i mamy nadzieję, że zapoczątkuje to ważne zmiany na rynku audytorskim.

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem, który ukazał się w Rzeczpospolitej w dniu 20 grudnia 2013 roku – można go znaleźć tutaj w wersji tradycyjnej oraz tutaj w wersji elektronicznej.

2 stycznia 2014
Udostępnij ten post

Zobacz inne posty w tej kategorii

W dniu 19 kwietnia 2024 roku redakcja „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” opublikowała wyniki…

23 kwietnia 2024

Dzisiaj, 22 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi – coroczne wydarzenie, którego…

22 kwietnia 2024

Niech zbliżające się Święta Wielkiej Nocy przyniosą radość i spokój oraz będą doskonałą okazj…

28 marca 2024