Aktualności

/
/
/
Historia Nexia Pro Audit oczami Założyciela

Historia Nexia Pro Audit oczami Założyciela

Pomysł założenia firmy audytorskiej dojrzewał we mnie przez jakiś czas, przybierając swój formalny kształt w 2002 roku, kiedy w największych międzynarodowych firmach audytorskich zapanował tzw. „wyścig szczurów”.  Była to polityka sprzeczna z moim podejściem i przekonaniem, że powodzenie, sukces w równym stopniu zależy od realizowania celów biznesowych, jak też od tego, co dziś nazywamy dobrostanem każdego z nas.

Dlatego też, zakładając w lipcu 2002 roku Firmę PRO AUDIT, jej podstawy zostały oparte na zasadach (wartościach), które pozostają dla nas ważne i niezmienne po dzisiejszy dzień. Obok takich wartości jak profesjonalizm, jakość i rzetelność, niezbędnych dla realizowania celów biznesowych, obejmują one w równym stopniu dobrą współpracę, wzajemne wspieranie się, uczciwość, życzliwość i szacunek, otwartość na innych, pozytywne emocje, uśmiech.

Drugim kierunkiem, jaki został określony na początku działalności, obok budowania odpowiedniej kultury firmowej, było otwarcie na świat, co było możliwe poprzez członkostwo w międzynarodowej sieci firm audytorskich. Nasz wybór padł na NEXIA INTERNATIONAL, największą sieć nie mającą wówczas w Polsce przedstawicielstwa. Od 2006 roku mamy przyjemność być jej członkiem. Wybór szczęśliwy, obecnie jest to 8 na świecie, a 7 w Europie sieć niezależnych firm audytorskich, a współpraca w jej ramach rozwija się znakomicie.

Kolejnym ważnym momentem, potwierdzającym nasze kompetencje i pozycję było rozpoczęcie w 2012 roku działalności szkoleniowej, w tym prowadzenie szkoleń w zakresie obligatoryjnego doskonalenia zawodowego biegłych rewidentów. Od tamtego czasu, już przez 10 lat zapewniamy coraz liczniejszej grupie uczestników profesjonalne, praktyczne szkolenia w zakresie rewizji finansowej, rachunkowości, sprawozdawczości finansowej oraz podatków.

Przez pierwszy okres działalności Firmy, dbając o profesjonalizm i najwyższe standardy, strategia nasza skupiała się na utrzymywaniu elitarnego charakteru oraz dostosowywaniu skali działalności do ograniczonej struktury.

W 2016 roku, wraz z dołączeniem drugiego Partnera (Krzysztofa Gmura) przyjęta została nowa strategia Firmy – Strategia rozwoju. W roku 2020 dołączył do nas trzeci Partner (Radomił Maślak). W efekcie realizacji Strategii rozwoju w okresie ostatnich 5 lat nasz Zespół zwiększył swoją liczebność niemal 4-krotnie, w zbliżonej proporcji wzrosły obroty Firmy. Oprócz Krakowa, otworzyliśmy biuro w Warszawie i Katowicach. Firma osiągnęła dojrzałość oraz ugruntowaną i stale rosnącą pozycję na rynku, zajmując w różnych rankingach miejsce w pierwszej piętnastce największych firm audytorskich w Polsce. Kolejnym krokiem realizowania Strategii rozwoju była zmiana brandingu w 2021 roku.

Cała dotychczasowa historia Firmy Nexia Pro Audit opiera się na wspaniałych Osobach, Pracownikach, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i pasją, podzielając wspólne wartości tworzą nasz Zespół. Ta historia to nasi szanowni Klienci, którzy często od wielu lat są z nami, a ich zadowolenie jest dla nas największą satysfakcją oraz inspiracją na przyszłość.

Bo historia ostatnich 20-lat to dopiero preludium, a dotychczasowa realizacja Strategii rozwoju pokazuje, że apetyty na przyszłość mamy coraz większe …  🙂

Mirosław Kośmider
Partner Zarządzający

21 lutego 2022
Udostępnij ten post

Zobacz inne posty w tej kategorii

W dniu 19 kwietnia 2024 roku redakcja „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” opublikowała wyniki…

23 kwietnia 2024

Dzisiaj, 22 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi – coroczne wydarzenie, którego…

22 kwietnia 2024

Niech zbliżające się Święta Wielkiej Nocy przyniosą radość i spokój oraz będą doskonałą okazj…

28 marca 2024