Partner | ACCA

Radomił Maślak

/
/
Radomił Maślak

Radomił Maślak

Radomił Maślak

Partner | ACCA

Radek jest Partnerem w Nexia Pro Audit. Posiada ponad 24 lata doświadczenia zawodowego, w większości z firm tzw. Wielkiej Czwórki oraz od 2003 roku jest brytyjskim biegłym rewidentem (ACCA). Przez ponad 10 lat zajmował się audytem finansowym, w tym badaniem sprawozdań dla firm giełdowych notowanych na GPW w Warszawie oraz NASDAQ, międzynarodowych grup kapitałowych i prywatnych inwestorów. Prowadził zespół doradztwa w zakresie sprawozdawczości finansowej i rachunkowości. 

Jest ekspertem w zakresie MSSF, doradzał we wdrożeniach standardów MSSF, przejęciach, połączeniach spółek, restrukturyzacjach grup kapitałowych, a także innych skomplikowanych transakcjach w zakresie spraw księgowych i finansowych. Prowadził projekty due diligence oraz po-transakcyjne badania sprawozdań finansowych, a także jako niezależny biegły rewident, ekspert, doradca lub mediator w rozstrzyganiu spraw spornych między stroną sprzedającą i kupującą w transakcjach przejęć. Doradzał spółkom i grupom kapitałowym w zakresie usprawnień i automatyzacji procesów sprawozdawczości finansowej. Prowadził liczne szkolenia dla pracowników, Klientów, a także dla niezależnych organizacji z zakresu standardów MSSF, rachunkowości i sprawozdawczości finansowej. Szkoli również w zakresie obligatoryjnego doskonalenia zawodowego prowadzonego w ramach Nexia Pro Audit. Jako doradca współpracował z wieloma firmami z branży produkcyjnej, FMCG, transportowej, telekomunikacji i mediów, IT, energetycznej, nieruchomości, organizacji rządowych i wielu innych.

Autor oraz współautor licznych publikacji książkowych m.in. „Komercjalizacja B + R dla praktyków - przewodnik”, „Polityka rachunkowości w ramach komercjalizacji B+R. Poradnik dla księgowych jednostek naukowych” oraz „Tax Restructuring in the EU. Cross-border mergers, divisions and contributions”. Absolwent studiów ekonomicznych (specjalizacja: handel międzynarodowy) na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. 

Doradzamy w różnych obszarach biznesowych
Świadczymy usługi doradcze w zakresie finansów

ESG

Świadczymy kompleksowe usługi wsparcia w zakresie ESG

Napisz wiadomość do Radomił Maślak

Administratorem Pani/Pana danych osobowych będzie PRO AUDIT Kancelaria Biegłych Rewidentów Sp. z o.o. (Nexia Pro Audit) z siedzibą w Krakowie. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi zapytania. Więcej informacji na temat RODO można przeczytać w Polityce prywatności