Aktualności

/
/
/
Współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie!

Współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie!

Miło nam ogłosić, iż Nexia Pro Audit została Członkiem Rady Biznesu Katedry Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie!

Kilka słów o działalności Rady Biznesu 👉 to inicjatywa, której celem jest stworzenie forum współpracy świata nauki i biznesu. Koncepcja Rady Biznesu opiera się na konstatacji, iż dynamiczny rozwój gospodarki obserwowany jest w środowisku sprzyjającym synergii wiedzy i doświadczenia praktycznego. Ponadto, celem działalności Rady jest wzrost jakości kształcenia oraz promowania kierunków z zakresu finansów, w tym w zakresie audytu finansowego wśród studentów i kandydatów.

Podczas ostatniego spotkania Rady Biznesu, które miało miejsce w dniu 14 czerwca 2022 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i jednocześnie było Dniem Otwartym dla kandydatów na studia II stopnia w Instytucie Finansów, Mirosław Kośmider – Partner Zarządzający w Nexia Pro Audit odpowiedział na poniższe pytania:

1. Dlaczego warto studiować Audyt Finansowy?

„Sprawozdawczość finansową, rachunkowość możemy traktować jako język biznesu. Tymczasem najlepszą, najszybszą drogą poznania tego języka jest praca w audycie.

Co dwa albo trzy tygodnie jesteśmy w innej firmie, działającej w innej branży, często prowadzącej działalność bardzo nowatorską, unikalną, przez co jeszcze bardziej ciekawą.

Stosujemy narzędzia poznawania tych firm, zrozumienia danego biznesu, co jest pierwszym etapem badania.       

Poznanie metodologii oraz procedur audytu i osiągnięcie pewnej samodzielności wymagają paru lat, niemniej doświadczenie to daje nieograniczone możliwości dalszej drogi zawodowej.

Od najbardziej naturalnej drogi dalszego, ciągłego rozwoju w audycie, jako senior, potem menager. Otwierają się również inne możliwości – np. w doradztwie, czy prowadzeniu ksiąg.

W takiej firmie jak nasza, tego rodzaju wewnętrzne przesunięcia, dostosowane do pojawiających się nowych zainteresowań poszczególnych członków Zespołu, dają bardzo duże możliwości zawodowe w dłuższej perspektywie czasowej.”

2. A co z praktyką?

„Dobrze jest rozpocząć swoją drogę zawodową jeszcze w trakcie studiowania, gdyż pozwala to na połączenie wiedzy nabywanej na uczelni z umiejętnościami i praktyczną wiedzą poznaną w firmie audytorskiej.

Przed wyborem tej firmy warto zastanowić się co jest dla nas ważne – czy wyłącznie osiąganie celów, szybka droga kariery, korporacyjne życie, czy też raczej – rzetelny rozwój, przyjazna atmosfera, relacje.

Czy ważny jest dla nas tylko cel, czy również droga, którą do tego celu zmierzamy…

Jeśli to pierwsze, to naturalnym dla nas będzie wybór międzynarodowej korporacji. Jeśli jednak to drugie, harmonijne połączenie rozwoju i przyjaznej, życzliwej kultury firmowej – wówczas zapraszamy do siebie, do Nexia Pro Audit.

Przed dokonaniem przez Was wyboru firmy zachęcałbym Was do zapytania koleżanek, kolegów ze studiów – gdzie pracują, jak im się tam pracuje, jak się czują w tej firmie. Wasi rówieśnicy, koleżanki i koledzy będą bowiem dla Was najbardziej wiarygodnym źródłem informacji…”

Podsumowując nasz udział w tym wydarzeniu, współpraca środowiska naukowego ze środowiskiem przedsiębiorców, instytucji otwiera nowe możliwości w zakresie dostosowania kształcenia do potrzeb rynku pracy, jak również pokazania studentom praktycznych aspektów pracy w branży finansowej.

22 czerwca 2022
Udostępnij ten post
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Share on email

Zobacz inne posty w tej kategorii

Historia naszej współpracy z międzynarodową siecią Nexia International jest niemal tak dłu…

24 czerwca 2022

W tegorocznej IX edycji Letnich Igrzysk z Rachunkowości mieliśmy przyjemność dołączyć do gro…

3 czerwca 2022

Nexia Pro Audit na 16 miejscu w Rankingu Firm Audytorskich „Rzeczpospolitej”! S…

27 kwietnia 2022