Aktualności

/
/
/
Jesteśmy członkiem Nexia International

Jesteśmy członkiem Nexia International

Historia naszej współpracy z międzynarodową siecią Nexia International jest niemal tak długa jak sama historia Nexia Pro Audit. Na 20 lat funkcjonowania naszej firmy przypada 16 lat działalności w ramach Nexia International.

Już w pierwszych latach po założeniu PRO AUDIT, zaczęliśmy rozglądać się za „oknem na świat”. Nasz wybór padł na Nexia International – sieć firm audytorskich, zajmującą wówczas dziesiątą pozycję na świecie, plasującą ją najwyżej wśród sieci, które nie miały swojego przedstawicielstwa w Polsce. Jak się okazało, wówczas Nexia od lat szukała w Polsce partnera, który spełniałby jej wymogi stosowania międzynarodowych standardów audytorskich.

„Pamiętam spotkanie partnerów Nexia Europe w Grazu,  kameralne, 40-osobowe, przed którym miałem zaszczyt przedstawić PRO AUDIT, jako nowego członka sieci Nexia. Z ogromną przyjemnością do dziś spotykamy się z partnerami z tamtego okresu…”

– wspomina Mirosław Kośmider, Partner Zarządzający w Nexia Pro Audit 

W ten sposób zostaliśmy pierwszym członkiem Nexia International w Polsce. Korzyści ze współpracy bardzo szybko zaczęliśmy odczuwać wszyscy razem. Potem nastąpiło połączenie sieci Nexia i sieci SCI, dołączyła duża ilość nowych członków. Rozpoczęliśmy współpracę z największymi członkami sieci, w szczególności z Ebner Stolz, z którą to firmą zakres współpracy rozwijał się w sposób niemal geometryczny. Bardzo nas to cieszy i dostarcza ogromnej satysfakcji, że możemy wspólnie wspierać coraz to większą ilość klientów sieciowych, w tym szereg globalnych klientów koordynowanych przez Ebner Stolz.

Co więcej, sieć Nexia International to też spotkania partnerów, pogłębiające bezpośrednie relacje pomiędzy partnerami z regionu oraz globalnie, szkolenia, w których uczestniczą nasi menagerowie, rozwijając szczególnie miękkie kompetencje. To również specyficzne grupy merytorycznego wsparcia, np. Grupa IFRS, która wspiera całą sieć w stosowaniu IFRS. Wreszcie, to także różne sposoby integracji naszych zespołów, zarówno w ramach firm, jak również w ramach sieci. Dobrym przykładem są coroczne Dni Nexii, w które angażują się Koleżanki i Koledzy z Nexii z całego świata…  Sama sieć Nexia International stała się ósmą na świecie, siódmą w Europie siecią firm audytorskich, księgowych i doradczych.

Ostatnie lata pokazały również ogromne możliwości rozwoju rynku krajowego we współpracy i wsparciu ze strony Nexii International, w tym Boardu Nexia EMEA.  Korzystając z uzgodnień, co do rozwoju rynku audytorskiego w Polsce, podjęliśmy takie działania rozwojowe, które zapewniły 4-krotny wzrost skali działalności w ciągu ostatnich 5 lat, w tym szerszy rozwój w zakresie obsługi firm notowanych – działających na GPW czy New Connect. Ogromne znaczenie w tym rozwoju miał podział specjalizacji firm w ramach krajowych członków sieci Nexia International. W ramach tego podziału, Nexia Pro Audit rozwija usługi audytorskie i doradztwa finansowego, natomiast firmy które dołączyły do sieci w międzyczasie – Advicero Nexia – usługi doradztwa podatkowego, a KBA – doradztwa biznesowego.  

Różne aspekty naszej współpracy w ramach Nexia International mają ogromny wpływ także na naszych klientów, zakres ich obsługi oraz jakość usług. Stąd nie ustajemy w wysiłkach, ażeby te warunki współpracy stale monitorować, rozwijać i doskonalić.

24 czerwca 2022
Udostępnij ten post

Zobacz inne posty w tej kategorii

W dniu 19 kwietnia 2024 roku redakcja „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” opublikowała wyniki…

23 kwietnia 2024

Dzisiaj, 22 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi – coroczne wydarzenie, którego…

22 kwietnia 2024

Niech zbliżające się Święta Wielkiej Nocy przyniosą radość i spokój oraz będą doskonałą okazj…

28 marca 2024