Aktualności

/
/
/
IX Letnie Igrzyska z Rachunkowości

IX Letnie Igrzyska z Rachunkowości

W tegorocznej IX edycji Letnich Igrzysk z Rachunkowości mieliśmy przyjemność dołączyć do grona Partnerów tego wydarzenia – organizowanego przez Klub Młodych Księgowych działający przy krakowskim oddziale Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Koło Naukowe Rachunkowości oraz Koło Naukowe Rewizji Finansowej „Audyt”.

Igrzyska co roku odbywają się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, w którym biorą udział studenci z rożnych uczelni, z całej Polski. Zmagania uczestników obejmują dwa etapy:

  • I Etap – kwalifikacyjny, w którym uczestnicy mierzą się z egzaminem z zakresu polskiego Prawa Bilansowego, Ustawy o Rachunkowości oraz Krajowych Standardów Rachunkowości. Etap przeprowadzany był w tym roku w formie zdalnej.
  • II Etap – finał, w którym bierze udział 20 uczestników z najlepszymi wynikami zdobytymi na etapie kwalifikacyjnym oraz podczas którego na finalistów czekają pytania typu „case study” z zakresu polskiego Prawa Bilansowego, Ustawy o Rachunkowości oraz Krajowych Standardów Rachunkowości. Ta część odbywała się już na miejscu w Uniwersytecie Ekonomicznym.

Podczas finału przeprowadzane są również prelekcje przez Partnerów wydarzenia, w ramach którego poprowadziliśmy warsztat pt. „Ryzyka oszustwa w sprawozdawczości finansowej – szacunki”. Temat został przedstawiony przez Krzysztofa Gmur – Partnera w Nexia Pro Audit. Poza częścią merytoryczną, mogliśmy zapoznać uczestników także z działalnością naszej Firmy ?

Ponadto, na zakończenie Igrzysk, finaliści mogli wziąć udział w sesji posterowej przedstawiając wyniki swoich badań lub zagadnienia, którymi chcieli się podzielić z innymi uczestnikami, za co również były przewidziane nagrody i wyróżnienia.

Tegoroczny harmonogram finału w dniu 28 maja 2022 roku przedstawiał się następująco:

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, finalistom oraz wszystkim uczestnikom! ?

Dziękujemy za to, że mogliśmy współtworzyć to wyjątkowe wydarzenie dla studentów!

3 czerwca 2022
Udostępnij ten post

Zobacz inne posty w tej kategorii

Przedstawiciele naszej Firmy wzięli udział w tegorocznej konferencji Nexia EMEA Conference…

22 maja 2024

W dniu 19 kwietnia 2024 roku redakcja „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” opublikowała wyniki…

23 kwietnia 2024

Dzisiaj, 22 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi – coroczne wydarzenie, którego…

22 kwietnia 2024