Aktualności

/
/
/
IX Letnie Igrzyska z Rachunkowości

IX Letnie Igrzyska z Rachunkowości

W tegorocznej IX edycji Letnich Igrzysk z Rachunkowości mieliśmy przyjemność dołączyć do grona Partnerów tego wydarzenia – organizowanego przez Klub Młodych Księgowych działający przy krakowskim oddziale Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Koło Naukowe Rachunkowości oraz Koło Naukowe Rewizji Finansowej „Audyt”.

Igrzyska co roku odbywają się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, w którym biorą udział studenci z rożnych uczelni, z całej Polski. Zmagania uczestników obejmują dwa etapy:

  • I Etap – kwalifikacyjny, w którym uczestnicy mierzą się z egzaminem z zakresu polskiego Prawa Bilansowego, Ustawy o Rachunkowości oraz Krajowych Standardów Rachunkowości. Etap przeprowadzany był w tym roku w formie zdalnej.
  • II Etap – finał, w którym bierze udział 20 uczestników z najlepszymi wynikami zdobytymi na etapie kwalifikacyjnym oraz podczas którego na finalistów czekają pytania typu „case study” z zakresu polskiego Prawa Bilansowego, Ustawy o Rachunkowości oraz Krajowych Standardów Rachunkowości. Ta część odbywała się już na miejscu w Uniwersytecie Ekonomicznym.

Podczas finału przeprowadzane są również prelekcje przez Partnerów wydarzenia, w ramach którego poprowadziliśmy warsztat pt. „Ryzyka oszustwa w sprawozdawczości finansowej – szacunki”. Temat został przedstawiony przez Krzysztofa Gmur – Partnera w Nexia Pro Audit. Poza częścią merytoryczną, mogliśmy zapoznać uczestników także z działalnością naszej Firmy 😊

Ponadto, na zakończenie Igrzysk, finaliści mogli wziąć udział w sesji posterowej przedstawiając wyniki swoich badań lub zagadnienia, którymi chcieli się podzielić z innymi uczestnikami, za co również były przewidziane nagrody i wyróżnienia.

Tegoroczny harmonogram finału w dniu 28 maja 2022 roku przedstawiał się następująco:

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, finalistom oraz wszystkim uczestnikom! 👏

Dziękujemy za to, że mogliśmy współtworzyć to wyjątkowe wydarzenie dla studentów!

3 czerwca 2022
Udostępnij ten post
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Share on email

Zobacz inne posty w tej kategorii

Historia naszej współpracy z międzynarodową siecią Nexia International jest niemal tak dłu…

24 czerwca 2022

Miło nam ogłosić, iż Nexia Pro Audit została Członkiem Rady Biznesu Katedry Rachunkowości Fin…

22 czerwca 2022

Nexia Pro Audit na 16 miejscu w Rankingu Firm Audytorskich „Rzeczpospolitej”! S…

27 kwietnia 2022