Aktualności

/
/
/
Filizofia „Open Eyes Economy”

Filizofia „Open Eyes Economy”

Mirosław Kośmider, Partner PRO AUDIT wziął udział w spotkaniu z prof. Jerzym Hausnerem i Mateuszem Zmyślonym, na temat filozofii „Open Eyes Economy” i nowego podejścia do prowadzenia biznesu, tzw. „Firmy-Idea”. Jesteśmy gorącymi zwolennikami zaprezentowanej nowej szkoły, która jest bliska naszej dotychczasowej filozofii działania.

Twórcy koncepcji „Open Eyes Economy”, Jerzy Hausner i Mateusz Zmyślony, opowiedzieli o modelu „Firma-Idea” jako recepcie na odzyskanie społecznego zaufania przez biznes. Wskazali praktyczne aspekty zastosowania nowej filozofii i wynikające z niej obustronne korzyści – dla firm oznaczające długookresowe strategie budowania pozycji rynkowej i uzyskiwania nowej kategorii przewag konkurencyjnych, a dla otoczenia i środowiska  pozwolenie na bardziej ludzkie, empatyczne podejście. „Gospodarka otwierających się oczu” to próba udzielenia konstruktywnej odpowiedzi na często dziś zadawane trudne pytanie, które brzmi „co dalej z kapitalizmem?”. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej jakże ważnej dyskusji.

Wierzymy, że to podejście, które nasza firma PRO AUDIT wyznaje od początku swojej działalności, może przyczynić się do jeszcze szybszego rozwoju firm, które zdecydują się na jego podjęcie. Co więcej, poprzez zachowanie społecznej odpowiedzialności biznesu, wspólnie będziemy mogli stworzyć coś dobrego dla innych. Mamy nadzieję, że będziemy dobrym przykładem dla innych firm do podjęcia takich działań w swoich przedsiębiorstwach i głęboko wierzymy, że w przeciągu najbliższych lat będziemy mogli zaobserwować ogromne zmiany na lepsze na polskim rynku. Więcej o filozofii Open Eyes Economy tutaj. Dodatkowe informacje o modelu firmy można znaleźć tutaj.

Z relacją z wydarzenia można zapoznać się również na stronie KIBR – jednego z organizatorów.

11 marca 2016
Udostępnij ten post

Zobacz inne posty w tej kategorii

W dniu 19 kwietnia 2024 roku redakcja „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” opublikowała wyniki…

23 kwietnia 2024

Dzisiaj, 22 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi – coroczne wydarzenie, którego…

22 kwietnia 2024

Niech zbliżające się Święta Wielkiej Nocy przyniosą radość i spokój oraz będą doskonałą okazj…

28 marca 2024