Aktualności

/
/
/
Zakończenie działalności Krajowej Komisji Nadzoru

Zakończenie działalności Krajowej Komisji Nadzoru

W dniu 5 grudnia 2019 roku odbyła się konferencja zamykająca 17 lat funkcjonowania Krajowej Komisji Nadzoru (KKN), jednocześnie kończąca działalność tego organu KIBR, w związku z powstaniem od 1 stycznia 2020 Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego (PANA). Partner PRO AUDIT Mirosław Kośmider, jako Przewodniczący KKN przez 2 kadencje, który najdłużej pełnił swoją funkcję (łącznie 9 lat) został poproszony z tej okazji o podzielenie się wnioskami i wspomnieniami z okresu swojej działalności.

Było to niezwykłe wydarzenie, podczas którego omówiono najważniejsze aspekty działań audytorskich, jak również odwołano się do istotnych wydarzeń od początku funkcjonowania KKN. Wydarzenie liczyło ponad dwieście osób, a na konferencję zostały zaproszone najbardziej aktywne w ostatnich latach osoby pełniące funkcję kontrolerów, wizytatorów, czy członków KKN.

Podczas spotkania podkreślone zostało m.in. to, jak ważne jest działanie na rzecz zgodności z prawem i standardami zawodowymi funkcjonowania podmiotów uprawnionych (obecnie firm audytorskich) i wysokiej jakości usług świadczonych przez biegłych rewidentów. Doceniono również 10-letnią współpracę Komisji Nadzoru Audytowego. Skupiono się przede wszystkim na wykorzystaniu potencjału całego zespołu dla dalszego doskonalenia działalności film audytorskich, doskonalenia ich systemów wewnętrznej kontroli jakości i doskonalenia jakości usług biegłych rewidentów, a przede wszystkim poprzez wspomaganie w tym zakresie firm audytorskich i biegłych rewidentów. Była to doskonała okazja do przekrojowego spojrzenia na dotychczasowe działania i wyciągnięcie wniosków oraz podjęcie odpowiednich kroków w przyszłości.

Treść pełnego wystąpienia Mirosława Kośmidra znajduje się tutaj, a także jest dostępna na stronie PIBR.

5 grudnia 2019
Udostępnij ten post

Zobacz inne posty w tej kategorii

Przedstawiciele naszej Firmy wzięli udział w tegorocznej konferencji Nexia EMEA Conference…

22 maja 2024

W dniu 19 kwietnia 2024 roku redakcja „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” opublikowała wyniki…

23 kwietnia 2024

Dzisiaj, 22 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi – coroczne wydarzenie, którego…

22 kwietnia 2024