Aktualności

/
/
/
Komunikaty PANA w związku z COVID-19

Komunikaty PANA w związku z COVID-19

Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA) opublikowała stanowisko (całość dostępna tutaj), w którym przedstawiła wytyczne dla biegłych rewidentów i firm audytowych. Poza tym PANA przekazała najważniejsze kwestie zasygnalizowane w stanowisku ogłoszonym przez KEONA w dniu 25 marca 2020 r. w sprawie wpływu wirusa SARS–CoV-2 na badanie sprawozdań (całość dostępna tutaj).

PANA zwraca uwagę: „W związku z ogłoszeniem przez Rząd stanu epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej z powodu zakażeń wirusem SARS-CoV-2, Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA) pragnie zauważyć, iż obecna sytuacja nie powinna negatywnie wpłynąć na jakość przeprowadzanych badań sprawozdań finansowych, które powinny być w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami prawa i Krajowymi Standardami Badania . W obecnych okolicznościach niezbędnym może okazać się natomiast dodatkowy czas potrzebny na przeprowadzenie wszystkich wymaganych procedur badania, nawet w przypadku wystąpienia ryzyka opóźnienia w raportowaniu.”

Jak podkreślono „Biegli rewidenci powinni komunikować się z odpowiednimi organami badanych jednostek, w celu jasnego określenia oczekiwań co do poziomu ujawnienia, którego oczekuje się w rocznych sprawozdaniach finansowych, w celu poinformowania o wpływie i ryzyku COVID-19 na badaną jednostkę”.

30 marca 2020
Udostępnij ten post

Zobacz inne posty w tej kategorii

Przedstawiciele naszej Firmy wzięli udział w tegorocznej konferencji Nexia EMEA Conference…

22 maja 2024

W dniu 19 kwietnia 2024 roku redakcja „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” opublikowała wyniki…

23 kwietnia 2024

Dnia 16 grudnia 2022 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowano dyrektywę…

19 marca 2024